Login
Złota myśl
 
Aktualności

Miesiąc z Maryją

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 4/29/2020 | Views: 544

Najpiękniejszy miesiąc maj…, miesiąc wielu wydarzeń, uroczystości Kościelnych i Państwowych związanych z historią naszej Ojczyzny.
    3 maja obchodzimy Święto Maryi Królowej Polski wyraża ono wiarę Narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Matki Bożej.
 

3 maja to również Święto Narodowe gdyż  1791 roku została uchwalona Konstytucja. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, jak ważna jest historia naszego Narodu opierającego się na wierze naszych Ojców, którzy walczyli o Niepodległość Ojczyzny, której na imię POLSKA. Ze słowami na ustach i w sercu: Bóg, Honor, Ojczyzna oddali życie, byśmy dziś mogli  żyć w wolnej Ojczyźnie.
Najpiękniejszy miesiąc maj…to słowa pieśni z wielu, ku czci Matki Bożej – Patronki miesiąca śpiewanej podczas nabożeństw majowych, na które bardzo serdecznie zapraszam każdego dnia. Wystarczy tylko otworzyć prezentacją, by w pokornej i ufnej modlitwie śpiewając litanie do Matki Bożej powierzać losy naszej Ojczyzny zmagającej się z epidemią koronawirusa, i nie tylko.
 
Kochani, 3 maja to imieniny Matki Bożej Królowej Polski.
Z tej to okazji zapraszam do wzięcia udziału konkurs pt: „ MIESIĄC Z MARYJĄ - Spędź maj z Matką Bożą ! ”, który potrwa do końca maja. Życzę zapału i wielu pomysłów do zrealizowania udziału w konkursie.

Zapraszam również do obejrzenia filmiku o Maryii.

https://www.youtube.com/watch?v=SSAaGrG1V-k

Prezentacja o Matce Bożej...

     

 

 

                                       

Print Bookmark and Share

Return to previous page