Login
Złota myśl
 
Aktualności

Wakacji nadszedł czas!

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/29/2020 | Views: 454

„Hej morze, góry, las.
Wakacje to najmilszy dla każdego czas…”.

  Wakacje to rzeczywiście najmilszy czas dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Wakacje to czas odpoczynku. Odpoczynku od nauki, zajęć dodatkowych. Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku po całorocznej pracy. Odpoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi. Ewangelia podaje, że Pan Jezus widząc zmęczonych i utrudzonych apostołów zachęcił ich do odpoczynku. Powiedział do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Zaproszenie apostołów do wypoczynku to piękny przejaw troski ze strony Jezusa o utrudzonych uczniów. Polecenie Chrystusa: odpocznijcie nieco zapewne znaczyło zaprzestańcie teraz swej aktywności, dajcie wytchnienie ciału, abyście mogli nabrać sił do dalszego działania. Odpoczynek jest po to, aby móc zregenerować swoje siły fizyczne i duchowe i aby ze świeżym zapałem podejmować nowe zadania i obowiązki.
 

   MOI DRODZY, musimy pamiętać o tym, że chrześcijanin bo nimi jesteśmy powinien zawsze wypoczywać razem z Panem Bogiem, bowiem od Niego nie ma wakacji. Zabierzmy Go ze sobą pakując wakacyjne plecaki czy torby podróżne, pamiętajmy, że chce z nami jechać też Bóg. Nie chce On, abyśmy zostawili Go na długie dwa miesiące samego. On chce być z nami i przeżywać każdy dzień wakacji z nami.
   Drodzy, za pewno zastanawiacie się  co  znaczy zabrać  Go  ze  sobą  na  wakacje?  To  proste!  Chodzi  o  to,  abyśmy  nie zapomnieli  o  Bogu,  który  jest  naszym  Ojcem,  Przyjacielem, Przewodnikiem... Mamy pamiętać, że na czas wakacji  nie są zamknięte kościoły i tak jak  zawsze, każdego  dnia  jest  sprawowana  Msza  Święta.   Pamiętajmy o spowiedzi, pierwszopiątkowej.  Zabrać ze sobą Boga na wakacje, to na pewno rozmawiać z Nim na modlitwie każdego dnia; dziękować Mu za słońce,  piękno  krajobrazu,  który  odkrywać będziemy;  za  dobroć  ludzi,  której doświadczamy; za wiele chwil radosnych, które nas spotkają, za każdy przeżyty dzień, który jest darem Boga – Stwórcy.
 A więc, pamiętaj!!!
 W czasie wakacyjnego wypoczynku  o codziennej i wytrwałej modlitwie – rozmowie z najlepszym Przyjacielem, który zawsze nas wysłuchuje,  prosząc o oddalenie epidemii koronawirusa, byśmy mogli powrócić w nowym roku szkolnym do szkoły poszerzać i zgłębiać wiedzę o Bogu i otaczającym nas świecie.  Nie zapomnij  o spowiedzi św., o niedzielnym i świątecznym spotkaniu z Bogiem na Mszy św., o dawaniu dobrego chrześcijańskiego świadectwa.
    Wszystkim odpoczywającym życzymy pogodnego, dobrego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

 

 

Print Bookmark and Share

Return to previous page