Zaloguj
Złota myśl
 
Aktualności
Image: Zebranie z rodzicami

 Dnia 25 października 2019 odbyło się w naszym Ośrodku kolejne już Spotkanie Integracyjne z Rodzicami. Tym razem głównym punktem spotkania były rozmowy z Przedstawicielami Instytucji Społecznych: MOPS-u, PZON-u, PCPR-u i ZUS-u.

Pierwszą Instytucją, która zajęła głos był MOPS, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przedstawiciele Instytucji przedstawili zakres działań Ośrodka:
- dział pomocy środowiskowej
- dział wsparcia rodziny
- dział świadczeń
- dział dodatków mieszkaniowych
- dział świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego
- dział usług opiekuńczych
- asystent rodziny – jego zadania. Zobacz galerię zdjęć   Czytaj więcej...


Image: Wychowanie w duchu religijnym "Ustanowienie Eucharystii"

 „BIERZCIE I JEDZCIE, TO JEST CIAŁO MOJE” -  USTANOWIENIE EUCHARYSTII
 Eucharystia – niezwykły dar zostawiony nam przez Chrystusa. To wielka tajemnica, o której wiele można pisać. To ona daje nam siły do dalszej walki. Ona jest naszą zbroją przeciw atakom złego ducha. Pan zostawił nam ją z Miłości, byśmy mogli doświadczyć tego samego co Apostołowie w Wieczerniku podczas ostatniej wieczerzy. Jest ona niezbędna w życiu katolika. Tak jak modlitwa jest naszym tlenem, tak Eucharystia jest pokarmem – życiem.
    Czytaj więcej...


Image: Różaniec misyjny - grupa II

 Mottem października 2019 są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
  Papież zaznaczył, że październik ma się przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.
    Czytaj więcej...


Image: Wizyta w Zakładzie Optycznym

Dnia 24.10.2019 wychowankowie wraz z wychowawczyniami i s. Janą w dwóch grupach odwiedzili Zakład Optyczny. Celem było  zapoznanie się z zadaniami takiego Zakładu, oswojenie się z Gabinetem Okulistycznym, obserwowanie pracy optyka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się naprawa okularów, przymiarka nowych oraz zakup ściereczek do czyszczenia okularów. Przykładem dla wszystkich była wychowanka Ola, która realizowała receptę na nowe okulary i ich zakup. Wychowankowie opuścili Zakład z przesłaniem Pani Optyk, że o wzrok trzeba dbać przez cały rok. Zobacz galerię zdjęć
    


Image: Teatr Blaszany Bębenek

Dnia 21 października do naszego ośrodka zawitał Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem "Historia żółtej ciżemki". Nasi wychowankowie świetnie bawili się podczas przedstawienia, gdyż brali w nim czynny udział. Dziękujemy s. Dyrektor za tą przemiłą niespodziankę. Zobacz galerię zdjęć   


Image: Różaniec gr. I i Dzień Papieski

19. Dzień Papieski obchodziliśmy 13 października 2019 r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, odnoszącym się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II.
  Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II. Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość.
Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego, artystycznych (wydarzenia kulturalne) oraz charytatywnych (zbierane są środki na stypendia dla uzdolnionych dzieci pochodzących z niezamożnych rodzin).
    Czytaj więcej...


Image: Życzenia na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela nie może minąć bez życzeń i słowa "Dziękuję" od naszych wychowanków. Z tej okazji przedstawiciele grupy teatralno-muzycznej złożyli Siostrze Dyrektor, wychowawcom i wszystkim pracownikom Ośrodka i Przedszkola życzenia plynące prosto z serca: podziękowali za wszelkie okazane im dobro i przepraszali za swoje wybryki.  Wszyscy zgromadzeni otrzymali od Siostry Dyrektor upominek w torebce ozdobionej przez wychowanków na kółku plastycznym. Spotkanie przy stole było jeszcze jedną okazją do radości. Otóż córki pani Joli P. i p. Lidki P. wyszły za mąż i panie przygotowały na tę okoliczność przepysznego torta. Zobacz Galerię zdjęć...   


Image: Wyjazd Pracowników do Kalisza

Wdzięczność jest wyrazem serca.
 
Wyrazem wdzięczności za trud solidnej pracy, miłości do dzieci i młodzieży było zaproszenie Pracowników SOW i Przedszkola przez siostrę Dyrektor- Danutę Dorsz z okazji Dnia Edukacji Narodowej na „Koncert Wiedeński z klasą i humorem”, który miał miejsce 12 października o 16.30 w Kaliszu. Organizatorem spektaklu była Agencja Artystyczna MUZA.
 Po koncercie miało miejsce spotkanie przy stole przy smacznej kolacji i deserze w restauracji INTRA.  Czas spędzony w gronie bliskich osób w inny sposób stał się szansą do odprężenia, rozmowy i radości. Dziękuję jeszcze raz za przyjęcie zaproszenia i życzę dużo radości i satysfakcji w pracy, a także w życiu osobistym.
Niech Bóg błogosławi!  S.Danuta Dorsz - dyrektor Zobacz Galerię zdjęć...
    


Image: Wyjście na Piaski

Dnia 14 października, korzystając z przepięknej pogody wybraliśmy się nad zalew Piaski - Szczygliczka. Podziwialiśmy tam wielobarwną przyrodę, graliśmy w tenisa, siatkówkę, piłkę nożną. Korzystaliśmy z siłowni oraz placu zabaw. Zmęczeni i dotlenieni wróciliśmy wieczorem spacerkiem do ośrodka.Zobacz galerię zdjęć   


Image: Różaniec gr. II

Maryja szlakiem różańca prowadzi do spotkanie z Jezusem  Eucharystycznym

Wśród wielu modlitw różaniec niewątpliwie należy do najprostszych i najpopularniejszych. Rozważanie wraz z Maryją wydarzeń z Jej życia i życia Jej Syna Jezusa jest nie tylko pamięcią o tamtych wydarzeniach, ale nawiązaniem osobistego kontaktu z nimi. Odkrywajmy w tej prostej, ale kryjącej wielką głębię modlitwie, nieoceniony skarb, który nauczy nas mądrości, piękna życia i zrozumienia, że wydarzenia z życia Jezusa rozważane w tajemnicach różańca mają ścisły związek z  Eucharystią.   Czytaj więcej...


Strona 6 z 7First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  Next   Ostatni