Login
Złota myśl
 
Rok szkolny 2020/2021

Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/7/2021 | Views: 112

Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Czerwiec jest miesiącem kiedy w Kościele codziennie odprawiane są nabożeństwa, a  do nas dolatuje śpiew Litanii do Serca Jezusowego. A tak w ogóle, to wtedy dużo mówi się o Tym Sercu. Czasem też słyszymy, zwłaszcza jak starsze osoby mówią: ”idę na czerwcowe”. Korzystajmy z nabożeństw czerwcowych i ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca powierzajmy rodziny, problemy świata zmagającego się z pandemią miłosiernemu Bogu, prosząc o łaskę uzdrowienia z pandemii. Zobacz galerię zdjęć

W czerwcu zagłębiamy się nad tajemnicą Serca Jezusa, w którym jest miejsce dla każdego, bo Ono jest pełne dobroci i miłości,  jest też źródłem wszelkiej pociechy.
 Zróbmy wszystko by w tym miesiącu czerwcu Boże Serce doznało wiele czci i miłości odmawiając, śpiewając litanię do Bożego Serca, tak jak dzieci i młodzież w naszym Ośrodku (strona internetowa).
 9 czerwca cała społeczność Ośrodkowa gromadząc się na nabożeństwie czerwcowym powierzała Sercu Bożemu; Oliwiera, Wojtka, Jasia, Przemka, Błażeja, którzy 29 maja  przyjęli po raz  pierwszy do swoich serc Jezusa, prosząc by ukochali Go całym sercem i jak najczęściej przyjmowali uczestnicząc w Eucharystii.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page