Login
Złota myśl
 
Rok szkolny 2020/2021

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/25/2021 | Views: 108

Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ale pod warunkiem że zamiast zostawić Go w domu, zabierzemy Go ze sobą.

Moi drodzy, dzieci i młodzież naszego Ośrodka zanim usłyszała dźwięk ostatniego szkolnego dzwonka, uczestniczyła  23 czerwca w Uroczystej Eucharystii, na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego, koncelebrowanej przez ks. Prałata Tomasza, podczas której wraz z Siostrami, Wychowawcami i Pracownikami Ośrodka dziękowała Bogu za ogrom  łask otrzymanych.
 Oprawa Liturgiczna bogato opracowana i przygotowana przez Siostrę Andrzeję z udziałem wychowanków, Sióstr, Wychowawców i rodziców przyczyniła się do wspólnego przeżywania Dziękczynnej Eucharystii.
 A zatem moi drodzy pewnie każdy zgodzi się, że te ponad 60 dni bez nauki w lipcu i sierpniu to chyba pomysł Pana Boga. Dobrze to sobie zaplanował, że po całorocznym zmaganiu się z epidemią i nauką połączoną z wysiłkiem  należy się odpoczynek. Zobacz galerię zdjęć
 

Kiedy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum wraca ostatniego dnia ze szkoły, niesie w ręku swoje świadectwo, wie też, że czeka go zasłużony odpoczynek. Różne mamy pomysły na wakacje i w różne miejsca jedziemy. Wakacje to taki piękny czas mający jedną wadę - kiedyś muszą się skończyć. Wtedy wracamy do naszej codzienności, do szkoły, do różnych innych zajęć.
 Pakując wakacyjne plecaki czy torby podróżne, pamiętajmy, że chce z nami jechać też Bóg. Nie chce On, abyśmy zostawili Go na długie dwa miesiące samego. On chce być z nami i przeżywać wszystkie dni i tygodnie wakacyjne. No dobrze, ale co znaczy zabrać Go ze sobą na wakacje? To proste! Chodzi o to, abyśmy nie zapomnieli o Bogu, który jest naszym Ojcem, Przyjacielem, Przewodnikiem…
 Mamy pamiętać, że na czas wakacji wcale nie zamykają kościołów i tak jak zawsze, każdego dnia jest sprawowana Msza św. Również w wakacje należy pamiętać o spowiedzi pierwszopiątkowej.
 Zabrać ze sobą Boga na wakacje, to na pewno rozmawiać z Nim na modlitwie każdego dnia; dziękować Mu za słońce, piękno krajobrazu, który odkrywamy; za dobroć ludzi, której doświadczamy; za wiele chwil radości, które nas spotkają! Ks. Jan Twardowski w swoim wierszu pisał: " Każdą chwilę dostajemy od Boga i każą chwilę oddajmy Jemu". Każda chwila wakacyjnej radości czy szczęścia może być ofiarowana Panu Bogu, a będzie kiedy zabierzemy za sobą Jezusa.
Zachęcam do odmawiania modlitwy wakacyjnej:
Naucz mnie Panie dobrze wypoczywać i spędzać wolny czas. Proszę Cię, abym umiał dostrzegać piękno przyrody, wspaniałość zwierząt, abym na nowo nauczył się zachwycać otaczającym mnie światem, tak jak kiedyś, gdy byłem małym dzieckiem. Panie, błogosław wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby spędzili dobrze ten czas. Dziękuję, że nie zapominasz o tych wszystkich, którzy nie mogą wyjechać z braku środków lub z powodu choroby. Panie, zmiłuj się nad nami i spraw, aby ludzie byli dla siebie dobrzy. Dzięki Ci, Panie. Amen.

 


 

Print Bookmark and Share

Return to previous page