Login
Złota myśl
 
Rok szkolny 2020/2021

Pożegnanie absolwentów

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/25/2021 | Views: 391

Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele
Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, coś się zaczyna
(Piosenka Absolwenta - Irena Lubiejewska)

Te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po wielu  latach przebywania w tym domu nasza młodzież opuszcza mury naszego Ośrodka.
  Po zakończonej Dziękczynnej Eucharystii cała społeczność Ośrodka wraz  z zaproszonymi Rodzicami zgromadziła się w naszej Ośrodkowej świetlicy, na dalszą część związaną z zakończeniem roku katechetycznego i szkolnego, pożegnania naszych kochanych Absolwentów. Zobacz galerię zdjęć

Po przywitaniu zaproszonych gości przez Siostrę Dyrektor, Teresę głos zabrała Dominika w imieniu wszystkich Absolwentów dziękując Siostrze Dyrektor szczególnie za to, że w Ośrodku mogliśmy czuć się jak w domu przez wiele lat. Za ogrom dobroci ofiarowanej i podarowanej, której doświadczyliśmy każdego dnia.
    Dziękujemy Wam nasi kochani Wychowawcy, że kształtowaliście nasze serca, umysły, budząc  w nas poczucie własnej wartości, patriotyzmu i miłości do Boga, drugiego człowieka i do wszystkiego co nas otacza. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem, powiedziała Dominika.
 W dalszej części Siostra Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym Rodzicom, za to ,że nam zaufali i swoje pociech ( skarby) powierzyli naszej opiece. Na pamiątkę naszej przyjaźni Rodzice otrzymali pisemne podziękowanie wraz  z upominkiem.
 Siostra Dyrektor swoje podziękowanie skierowała do Pani Małgosi dziękując za wieloletnią pracę w naszym Ośrodku. Pani Małgosia kończąc pracę w Ośrodku podziękowała Siostrze Dyrektor za miłą i sympatyczną współpracę. Na koniec wszystkim wychowankom biorących udział w zajęciach teatralnych i plastycznych wręczyła dyplomy i słodki upominek, a Siostrom i Wychowawcom upominek upamiętniający współpracę.
Udając się na kolację mogliśmy w radosnej atmosferze dzielić się wrażeniami dnia, którym nie było końca. Po kolacji niespodzianka dla naszych Absolwentów – filmik o każdym z nich. Powróciły wspomnienia, radość, uśmiech także wzruszenia, łzy w oku, że ten czas nastąpił i 7 wychowanków żegna się z nami.
 Po seansie filmowym Siostra Dyrektor zaprosiła wszystkich na tort, który Absolwenci wraz z swoim Rodzicami ofiarowali, dziękując za wszelkie dobro, miłe wspomnienia i chwile  przeżyte w Ośrodku, które pozostaną na zawsze  w ich sercach.
Żegnając się życzymy wszystkim absolwentom dalszego wędrowania z Jezusem, po różnych ścieżkach  życia, spełnienia marzeń, spotkania wielu przyjaciół.
 Gdziekolwiek planujecie swoje życie, nie zapominajcie o chwilach spędzonych razem. Zaglądajcie do nas kiedy tylko będziecie mieli ochotę.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page