Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Pielgrzymka do Częstochowy

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/10/2022 | Views: 270

"Jezus swoja Matkę pozostawił, Byś w swym zyciu miał do kogo iść, Ona swą opieką Cię otoczy, Jezeli nie zwlekajac pójdziesz dziś..." Te słowa jednej z wielu pielgrzymkowych piosenek religijnych stały się modlitwą dziękczynienia rozśpiewanych serc  9 czerwca zdążając autokarem na Jasną Górę, naszych wychowanków.
 6. 30. rano dzieci i młodzież spiesznie udały  się do kaplicy, w której wraz z siostrami, wychowawcami, rodzicami i pracownikami naszego Ośrodka, proszą  o Boże błogosławieństwo na cały dzień pielgrzymkowy, a szczególnie  o potrzebne łaski do jak najowocniejszego przeżycia spotkania się z Matką – Królową Polski.
 I wyruszamy, pogoda zapowiada się nieciekawie, ale Maryja zrobiła swoje, niebo opromieniła słońcem, które towarzyszyło nam na twarzach i w sercu, a  szczególnie podczas pobytu w gościnie u naszej z trzema bliznami Mamy. Zobacz galerię

Mijając poszczególne miejscowości, mogliśmy podziwiać piękno stworzonego świata przez Boga – STWÓRCĘ, przez szyby autokaru, w którym panowała niesamowita atmosfera  radość z faktu, że naszym dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice na szlaku pielgrzymkowym.
Centralnym jednak momentem była Eucharystia sprawowana przez księdza Dominka, który w kazaniu opowiedział o uzdrowieniu przez Maryję bardzo chorego  chłopca, który  poruszał się na wózku inwalidzkim, a który pragnął być zdrowym.  Będąc w innym sanktuarium Maryjnym, prosić Ją o uzdrowienie. Szczera prosta modlitwa chłopca została wysłuchana i sprawiła, że został cudownie uzdrowiony za przyczyną Matki Bożej.
  Więc powierzajmy Jej nasze troski, problemy, bo kogóż  prosić jak nie Maryję, która wszystko rozumnie.
  Obecność przed cudownym obrazem oraz czynny udział w liturgii przygotowanej przez Siostrę Andrzeję z udziałem wychowanków i wychowawców, była dla wszystkich  niezwykłym przeżyciem.
 Na zakończenie ks. Dominik wspomniał, że dzieci i młodzież obecnie przebywają w Specjalnym  Ośrodku  Wychowawczym  w Ostrowie Wielkopolskim, który prowadzony jest  przez Siostry Elżbietanki.
 Jak również o beatyfikacji Sióstr Męczenniczek Elżbietańskich, które poniosły śmierć męczeńską w czasie II światowej z rąk   żołnierzy Armii Czerwonej. Część Sióstr zginęła w obronie czystości własnej lub innych, niektóre zmarły na skutek doznanych udręczeń i wycieńczenia. Beatyfikacja odbędzie się we Wrocławskiej Katedrze.
 Siostra Dyrektor Danuta Dorsz dziękując  Matce Bożej  za przyjęcie nas w swoje ramiona i wszelkie przeżycia jakie w tym dniu otrzymaliśmy, jeszcze raz powierzyła i zawierzyła wszystkie sprawy Ośrodka naszych rodzin Maryi.
 Po uroczystej duchowej Eucharystii udaliśmy się na obiad do domu pielgrzyma. Był też czas na zwiedzanie sanktuarium i zakupienie pamiątek, i indywidualną modlitwę oraz oddanie Matce Bożej ostatniego pokłonu przez wyjazdem do Ośrodka.
 Godzina 15.15, wyruszamy w drogę  powrotną, która była dzieleniem się z duchowych i radosnych  przeżyć  na Jasnej Górze.
 Pośród licznych podziękowań przez Siostrę Dyrektor, nie mogło zabraknąć podziękowań ze strony wychowanków, wychowawców, pracowników i rodziców za cudowny dzień bycia razem.
 Dziękujemy Bogu i Maryi za tak piękne przeżycia, za miłość jaką każdy osobiście odczuł, za radość jaką zaraziła  wszystkich, że  każdy czuł się prawdziwie jak u Matki.
Wszyscy uczestnicy pielgrzymki zapewne  wrócili do Ośrodka i swych  domów  pełni niezapomnianych wrażeń i duchowo naładowani… no i z nowymi planami na kolejne – integrujące spotkanie.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page