Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Śmierć św. Józefa

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 6/22/2022 | Views: 275

Moi Drodzy Przyjaciele, kończąc nasze wędrowanie pt: „Chodź z Józefem’’,  na ostatnim  spotkaniu, które odbyło się 7 czerwca rozważaliśmy zagadnienie o następującej tematyce: „Józef umiera w obecności Maryi i Jezusa, Syna Bożego. Zobacz galerię

Jak już wiemy  z kart Pisma Świętego niewiele możemy się dowiedzieć o św. Józefie, nie ma ani jednego jego słowa, powiedzianego przez Niego. Wyczytać jednak tam można, że był cieślą, że pochodził z rodu Dawida, że poślubił Maryję, że trzy razy przychodził do niego anioł, by podpowiedzieć, co powinien zrobić, że był opiekunem Świętej Rodziny. Na podstawie tych niewielu informacji mogliśmy zapoznać, doświadczyć jak wyglądało  codzienne życie św. Józefa, który troszczył się o Jezusa, o Maryję, a teraz troszczy się o nasz Kościół.
 By móc naprowadzić na temat wiodący spotkania, dzieci i młodzież zoatała podzielona na grupy. Zadanien każdej z grup było ułożenie puzzli i próba odczytania wydarzenia z życia św.Józefa. Podczas układania można było zaobserwować niesamowite zaangażowanie ze strony wychowanków, puzzle zostwł w mik ułożone. Każda z grup pokazując  powstały obraz z ułożonych puzzli, z ciekawością opowiadała co przedstawia obrazek.
 Ożywiona dyskusja z wychowankami jednogłośnie opowiedziała że na pierwszym obrazku widać Józefa ciężko chory bo leży w łóżku, a na drugim Józef umarł w obecności Maryi i Jezusa.
 Drodzy, śmierć jest niaodłączną rzecziwistością naszego życia. Dlatego nie sposób nie wspomieć o Sakramencie Chorych, który jest duchowym umocnieniem i przygotowaniem się na spotkanie w domu Ojca.
 Wykorzstując zaangażowanie wychowanków, omówiliśmy co należy przygotować na przyjście kapłana do chorego. Każdy mógł z bliska zapoznać się z torebką zwaną BURSĄ, która jest wyposażona we wszystko co jest potrzebne do udzielenie Sakramentu Chorych. Wyciągając każdą rzecz znajdującą się w bursie, które są  niazbędne kapłanowi do udzielanie tegoż sakramentu. Każda rzecz znajdująca się w bursie została wyciągnięta i pokazana wychowankom, jak też zostało omówione do czego służy.
 PAMIĘTAJ!!!
    w codziennej modlitwie proś św. Józefa patrona śmierci, o łaskę dobrej śmierci.
    sakrament namaszczenia chorych jest wielkim darem Bożym, niesie bowiem umocnienie i wsparcie człowiekowi dotkniętemu chorobą czy niemocą starości, ale także udając się na poważną operacje.
Zapamiętaj!!!   
 Sakrament chorych jest sakramentem umocnienia ducha, a nie sakramentem śmierci. Korzystajmy z tego wielkiego Bożego daru.

 

Print Bookmark and Share

Return to previous page