Login
Złota myśl
 
Edukacja Domowa

Święto Miłosierdzia Bożego

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 4/8/2021 | Views: 442

Niedziela Miłosierdzia Bożego, została ustanowiona na prośbę samego Pana Jezusa – obchodzimy ją tydzień po świętach Wielkanocnych. Dla całego Kościoła ustanowił  papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.
 Zgłębiając tematykę Miłosierdzia Bożego zacznijmy od piosenki, bardzo lubianej przez dzieci, która uczy słów „Jezu, ufam Tobie”:

 

Promyczki Dobra "JEZU, UFAM TOBIE"  Kliknij
 

By poznać  historię  tego święta zatrzymajmy  się na  postaci św. siostry Faustyny Kowalskiej. Jej historię fantastycznie opowiada bajka z cyklu „Aureola”, produkowana i wydawana przez Wydawnictwo „Promyczek”.


Film o św. Faustynie kliknij

 

Wiemy już, kim była Siostra Faustyna i jaka wiąże się z nią historia. Ale czy na pewno wiemy, jak właściwie działa Boże Miłosierdzie? Niech pomocą w wyjaśnieniu trudnych  treści będzie prosta, działająca na wyobraźnię historia. Usiądźmy wygodnie i posłuchajmy…

 

Jak działa Boże Miłosierdzie? kliknij

 

Teraz zachęcam do zabawy polegającej na ułożenia puzzli, które ukażą nam postać, o której słyszeliśmy w opowiadaniu.


Puzzle kliknij

 

Najbliższą niedzielę będziemy przeżywać jako Święto Miłosierdzia Bożego. Choć nie uda się tego dnia odwiedzić kościoła z powodu trwającej pandemii  tym bardziej Łagiewnik, gdzie s. Faustyna spotykała się z Panem Jezusem twarzą w twarz, można spróbować przenieść się tam wirtualnie. Wyjątkowe nabożeństwo specjalnie dla dzieci - zarejestrowana kilka lat temu śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego dla dzieci:
Zapraszam!!

 

Koronka do Miłosierdzia Bożego kliknij

 

 

Print Bookmark and Share

Return to previous page