Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA
Image: Wakacji nadszedł czas

 „Hej morze, góry, las.
Wakacje to najmilszy dla każdego czas…”.

  Wakacje to rzeczywiście najmilszy czas dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Wakacje to czas odpoczynku. Odpoczynku od nauki, zajęć dodatkowych. Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku po całorocznej pracy. Odpoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi. Ewangelia podaje, że Pan Jezus widząc zmęczonych i utrudzonych apostołów zachęcił ich do odpoczynku. Powiedział do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Zaproszenie apostołów do wypoczynku to piękny przejaw troski ze strony Jezusa o utrudzonych uczniów. Polecenie Chrystusa: odpocznijcie nieco zapewne znaczyło zaprzestańcie teraz swej aktywności, dajcie wytchnienie ciału, abyście mogli nabrać sił do dalszego działania. Odpoczynek jest po to, aby móc zregenerować swoje siły fizyczne i duchowe i aby ze świeżym zapałem podejmować nowe zadania i obowiązki.

    Read More...


  


Poznajcie kilka ćwiczeń z użyciem krzesła. Są to ćwiczenia, które utrwalają nawyk prawidłowej postawy siedzącej, uczą prawidłowego toru oddychania oraz rozciagają mięśnie klatki piersiowej. Ćwiczcie wspólnie z trenerem: 
ewf.h1.pl/student/  
Zachęcam także do ćwiczeń zamieszczonych na poniższej ilustracji. 

 

    


Przed Wami kolejna lekcja tenisa ziemnego. Będą to ćwiczenia kondycyjne i koordynacyjne nóg. Do wykonnia ćwiczeń nie potrzebjecie sprzętu, wystrczy trochę przestrzeni. Ćwiczcie razem z trenerem: 
ewf.h1.pl/student/ 

    


          
  

Dzisiaj proponuję Wam drugą część ćwiczeń koordynacyjnych. Zestaw tych ćwiczeń wymaga również dobrej kondycji fizycznej. Pamiętajcie o pracy rąk. Ćwiczcie wspólnie z trenerem.   

ewf.h1.pl/student/

 

  


Pogoda sprzyja zabawom i grom na świezym powietrzu. Jest wiele ciekawych zabaw z dawnych lat. Porozmawiajcie na ten temat z rodzicami. Obejrzyjcie filmik o tym, jak kiedyś dzieci bawiły się www.youtube.com/watch 
Proponuję Wam, abyście nauczyli się grać w KLASY. Jest to zabawa skoczna dla dwóch i więcej osób. Zasady gry poznacie klikając w poniższy link  www.youtube.com/watch

 

  


Proponuję Wam zestaw ćwiczeń, które możecie wykonywać codziennie rano lub przed każdym innym dłuższym wysiłkiem. Wykonujcie ćwiczenia z instruktorem, dokładnie naśladujcie ruchy. Możecie włączyć swoją ulubioną muzykę i ćwicząc relaksować się. Powodzenia!

ewf.h1.pl/student/

 

  


Image: "Na dnie oceanu" - praca plastyczna

Przy pomocy pędzelka smarujemy klejem Magic dół niebieskiej kartki. Na kartkę wsypujemy trochę kaszy manny, rozprowadzamy ją po całej powierzchni kleju, następnie pozbywam się nadmiaru. Na kaszę przyklejamy muszelki. Worek foliowy rozcinamy na paski. Rysujemy klejem kontur wodorostów, a następnie przyklejamy kawałki rozciętej, zielonej folii. Z kolorowego papieru wycinamy rybki i przyklejam na niebieską kartkę. Przyklejamy nakrętkę po butelce, wycinamy 6 krótkich paseczków z kolorowego papieru, zginamy je jak wachlarz i przyklejamy do nakrętki. Ośmiornicę wycinamy z papieru kolorowego i doklejamy złote druciki kreatywne. Na końcu przyklejamy zwierzątkom oczy.
Źródło - PRACA PLASTYCZNA.PL   


Zapraszam na morsko-oceaniczne zajęcia logopedyczne:

1. Zabawa oddechowa "Łódki",

2. Zabawa logorytmiczna - "Uwaga fala",

3. Zabawa muzyczno-ruchowa - "Oto Morze Bałtyckie jest".

Jeśli chcesz dołączyć do wspólnej zabawy wystarczy, że wejdziesz w podany link https://www.youtube.com/   


Page 1 of 11First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last