Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA

W czasie Wielkiego Tygodnia zapraszamy do naszej filmoteki. Wspólnie obejrzmy kronikę Wiekiego Tygodnia, dzięki której możemy prześledzić co się działo z Panem Jezusem od Niedzieli Palmowej do złożeni Jego ciała w grobie.
www.youtube.com/watch   


Wielki Tydzień rozpoczynamy liturgią upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy - "Jakie wnioski możemy odlaźć w tym wydarzeniu dla naszego życia duchowego?" Takie pytanie zadaje nam ks. Łukasz Zawidzki z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. Zapraszam Was moi Kochani do wysłuchania "Słowo z Mocą" komentarz do Ewangelii 05.04.2020 r.

https://www.youtube.com/watch?v=Z9jfOo0oZpk   


NAŚLADOWANIE CHRAPANIA

Uwaga! Należy nasladować chrapanie na wdechu i na wydechu.

CMOKANIE

Uwaga! Wargi powiny być ściągnięte.   


Prezentujemy Wam jeszcze kilka wspomnień naszego Papieża św. Jana Pawła II:
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch   


15 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku Polska zatrzymała się na moment. Dokładnie o 21.37 Stolica Apostolska wydała komunikat: "Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". Dziś przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jan Paweł II był osobą, która kochała każdego bez wyjątku i pozostanie w pamięci wszystkich. Podczas swego pontyfikatu zrobił wiele dobrego i umiał przyciągnąć ludzi do siebie słowem. Był to człowiek, którego kochał cały świat.
Zachęcamy do wspólnego wspomnienia Tego wspaniałego Papieża - OJCA WSZYSTKICH LUDZI.  
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch 

www.youtube.com/watch   


Serdecznie zachęcam Was do wykonania bukietu kwiatów, które nadają naszemu mieszkaniu odrobinę wiosennego klimatu. Potrzebne będą: bibuła w dowolnych kolorach (na łodygi zielona), papier w kolorze zieonym, drewniany patyczek (szaszłykowy), nożyczki, klej. Etapy pracy możecie zobaczyć klikając w poniższe zdjęcia. 

ibb.co/VNtLVpQ 
ibb.co/n3p6BG3
ibb.co/bW0b7FM
ibb.co/qDhS2zm

Jeśli nie macie wazonika, możecie go wykonać samodzielnie. Potrzebne będą słoik, sznurek śedniej grubości dodatkowo gąbka florystyczna lub kawałek styropianu oraz kawa mielona. Słoik smarujemy klejem, owijamy sznurkiem, gąbkę odpowiednio formujemy i wkładamy do słoika. układamy wykonane kwiaty i zasypujemy mieloną kawą. ŻYCZMY MIŁEJ PRACY   


Kochani, 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dlatego z głębi serca zachęcamy Was do okazania wsparcia i zrozumienia dla osób z autyzmem poprzez dołączenie koloru niebieskiego (wystarczy jakiś element) do swojego ubrania. Zachęcamy Was również do obejrzenia filmiku, który mamy nadzieję, przybliży Wam rzeczywistości odbieraną czasami przez osoby z autyzmem. Tak różni, a tak bliscy. JESTEŚMY Z WAMI

https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg   


Image: Wiosenne pejzaże

Malowaliście już kiedyś wiosenne pejzaże?... A czy robiliście to patyczkami do uszu?... Spróbujcie!!! Najpierw naszkicujcie rysunek, może to być np. motyl (jego kontur). Następnie używając patyczków do czyszczenia uszu umoczonych w farbie wypełnijcie jego kontury kropkami. Kropka powinna być przy kropce, aby jak najmniej było widać białą powierzchnię kartki. Pamiętajcie, aby używać jednego patyczka do jednej farby, dzięki temu nie wymieszacie kolorów.   


Kochani, nie zwalniamy tempa... dzisiaj też ćwiczymy

WCIĄGANIE POLICZKÓW

Uwaga! Mocno wciągamy policzki i wytrzymujemy kilka sekund.

DOTYKANIE CZUBKIEM JĘZYKA NAPRZEMIENNIE ZA GÓRNYMI I DOLNYMI ZĘBAMI

Uwaga! Ćwiczenie należy wykonywać przy maksymalnym opuszczeniu brody.   


Kochani, w ramach aktywności fizycznej, zachęcamy Was do wykonywania prostych ćwiczeń w domu. Możecie do wspólnej zabawy zaprosić swoje rodzeństwo i rodziców. Zapraszamy do treningu

https://www.youtube.com/watch?v=oBm5En379vc   


Page 1 of 3First   Previous   [1]  2  3  Next   Last